sobota, 13 września 2014

Jak Ona śpiewa !!!!! ...

Uwielbiam Ją od zawsze. Przede wszystkim za wspaniały, magiczny i wywołujący ciarki na skórze głos. Za wzruszenia, które niesie każda z jej piosenek, za wspomnienia, które przywołują. Za piękno, jakim emanuje, gdy tylko pojawi się na scenie, czy na ekranie. Jej uroda należy raczej do tych "nienachalnych", ale piękno, jakie ma wewnątrz, prawda emocji, które przekazuje głosem sprawia, że nie można oderwać od niej wzroku. Hipnotyzuje, przykuwa uwagę i na długo pozostawia pod wrażeniem.

Od dawna już nie koncertowała, z rzadka śpiewała publicznie. Myślałam, że nie nagra już niczego nowego. A tu taka niespodzianka. Nowa płyta. Stare, cudowne piosenki, standardy z Jej i nie tylko Jej repertuaru wykonane na nowo, w duetach na głos kobiecy, Jej głos, i  głosy męskie, znane lub mniej znane. Stevie Wonder, Billy Joel, Andrea Bocelli, Michael Buble i inni. Piękne aranżacje, na szczęście nie nazbyt rewolucyjne, nie odbiegające daleko od oryginału, ale jednak nowe, świeże. Każda z piosenek to osobna opowieść, osobna historia, rozmowa, dialog na dwa uzupełniające się głosy. Głos Barbry Streisand wciąż cudowny, chociaż nie da się nie usłyszeć, że ma on już ponad siedemdziesiąt lat. Boże! Jestem o kilka dekad młodsza od Niej a jakże często mam wrażenie, że już wszystko co piękne jest poza mną, że już nie mam siły, że mi się nie chce. Gdy słucham (na razie jeszcze tylko na YT) fragmentów z płyty "Partners" myślę sobie, że może jednak nie, że może jeszcze nie czas na gnuśność, starość i zatapianie się we wspomnieniach przeszłości, że w każdym wieku można zrobić coś nowego, z każdego kolejnego etapu trzeba wyłapać to, co pozytywne i tego się trzymać. Trzeba otrzepać się ze smuteczków i czarnych myśli i zamiast oglądać się za siebie wyciągnąć szyję i  zerknąć co tam widać z  przodu. Może akurat za kolejnym zakrętem czeka nowy pomysł, nowa szansa.

Na nowej płycie Barbry Streisand "Partners" jest wiele pięknych piosenek. Ta uwiodła mnie najbardziej ...


Gdyby ktoś miał ochotę na oryginalną wersję tej piosenki, to umieściłam ją w jednym z postów ... ho ho ... cztery lata temu... Cudowny film "The Way We Were" ... piękna historia, świetne role Barbry i Roberta Redforda.


 
A ten obrazek już  dawno temu "ukradłam" od Agnieszki.  Aguś, nie gniewasz się? Ten motyl niebieski jakoś tak pasuje do mnie i do moich ostatnich przemyśleń.A teraz uciekam życząc Wam miłego i spokojnego weekendu. Mój właśnie taki ma być. Leniwy, nieśpieszny, ze snuciem się od jednego niekoniecznego zajęcia ku drugiemu. Totalne "nicniemuszę" z nowa płytą Barbry w tle.

Ściskam!

8 komentarzy:

 1. Oj tak, pieknego glosu nie mozna jej odmowic:) Milego weekendu:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam Baśkę-także jako aktorkę....znalazłam sobie ten film i wpisałam na moją listę do obejrzenia:))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również lubię i podziwiam... od lat... jej piękny głos. Na jednym ze swoich koncertów (wiele lat temu) "przekomarzała" się z różnymi instrumentami i była rewelacyjna. Ma niesamowite możliwości głosowe i świetny słuch.
  I jeszcze jedno... spodobało mi się i to bardzo od słowa "Boże!..."
  TAK TRZYMAĆ!!!!!

  Pozdrawiam ciepło, PA!
  Tomaszowa

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie śpiewa, oj tak.
  A na gnuśność, starość...na pewno nie czas, więc wyciągaj szyję jak najwyżej i patrz do przodu nowe szanse czekają na nas bez względu na nasz wiek.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy rok życia ma swoje ograniczenia i możliwości... Lubię skupiać się na tych możliwościach. :) Uściski serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Trafnie to napisałaś. Mam podobne przemyślenia. A Barbry trudno nie podziwiać. Głos jej to prawdziwy dar.
  Pozdrawiam Cię Miro serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też zawsze ją lubiłam, głos po prostu niesamowity. A teraz słucham jej na RMF Classic, właśnie tej płyty:)
  Mireczko, jeszcze mnóstwo przed nami. Dobrych i pięknych rzeczy. Mnóstwo:)
  Ściskam

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama prawda. Oglądałam wszystkie filmy z jej udziałem. Jej głos jest zniewalający. Musze poszukać tych nagrań koniecznie. Jaka starość, jaka gnuśność ? Świat ma jeszcze wiele do zaoferowania, chłoń ... Wszystkiego, co najlepsze życzę, miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz jest dla mnie wyróżnieniem...